Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Gökhan Günaydın’a ‘zoom’ cezası

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığında CHP kurmaylarının katıldığı Zoom toplantısının sızdırılmasının ardından CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın’a ‘ceza verildi’.

Gazeteci İsmail Saymaz, Gökhan Günaydın’ın Merkez İdare Meclisi (MYK) toplantılarına katılmasının yasaklandığını bildirdi. Saymaz, yazısında Kılıçdaroğlu’nun Günaydın’la ilgili kararını Grup Başkanı Özgür Özel’e bildirdiğini, Özel’in de bu gelişmeyi Günaydın’a bildirdiğini kaydetti.

İşte İsmail Saymaz’ın yazısından bir bölüm:

“Merhaba, öğrendiğim kadarıyla MYK toplantısına katılıp hakkında verilecek karara itiraz edecek. Günaydın’ın tüzüğe aykırı hiçbir talimata uymayacağını söylemesi bekleniyor.

Tüzüğe göre Kılıçdaroğlu, Günaydın’ın istifasını talep edemez. Ancak Meclis Grubunda milletvekilleri arasında güven oyu yapılmak suretiyle grup başkanvekili seçimi yenilenebilir. Bu durumda Günaydın’ın da adaylığını açıklayacağı vurgulanıyor.

MYK toplantısında, Küme Lideri Özgür Özel ve Başkan Yardımcısı Ali Uzman Başarır’ın da Kılıçdaroğlu’nun kararına, tüzüğe ve hukuka uygun olmadığı gerekçesiyle itiraz edecekleri belirtildi.

Bu duruma karşılık CHP memuru Günaydın gelirse ne yapacaksınız?’ Diye sordum.

‘Başkanımız ‘Ben toplantıya katılmayacağım’ dedi. Gerekirse toplantıda kimse konuşmaz. Toplantı açılır ve kapanır. Bir güvenilirlik krizi yaşadığımızda ne hakkında konuşacağız?’

Kılıçdaroğlu’nun Günaydın’a yönelik yasağı, CHP’deki iktidar mücadelesinin bu şekilde açıktan yürütüleceğini gösteriyor.” (HABER MERKEZİ)

bayathaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu