Haber

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 14 Mayıs seçimlerini heyecanla bekliyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 14 Mayıs tarihini büyük bir sabırsızlıkla beklediklerini söyledi. ” söz konusu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya milletvekili adayları Alanya’da ilçe teşkilatı önünde partililerle kutlama yaptı. Bakan Çavuşoğlu ve milletvekili adayları büyük bir kalabalık tarafından karşılandı. Bayramın ardından milletvekili adayları birer konuşma yaparak halkın bayramını kutladılar. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada 14 Mayıs seçimlerinin Türk dünyası için önemine dikkat çekti.

“14 Mayıs’ta sesimiz daha gür çıkacak”

Partililerin bayramını kutlayarak konuşmasına başlayan Bakan Çavuşoğlu, sesinin alçaldığını belirterek, “14 Mayıs’ta sesimiz çok daha gür çıkacak. Partimiz kurulduğu günden bu yana Alanya’da bu kadar kalabalık bir şölen yaşamadı. Coşku İşte bir mesaj. Türkiye’miz için en kritik seçim öncesi. Bütün teşkilatlarımız uyanık ve dimdik. Bu da bunun göstergesidir” dedi.

“14 Mayıs’ı sabırsızlıkla bekliyoruz”

14 Mayıs tarihini büyük bir sabırsızlıkla beklediklerini ifade eden Bakan Çavuşoğlu, “Peki, neden sabırsızlıkla bekliyoruz? Allah’ın izniyle ilk turda Cumhurbaşkanımızı yine birlikte seçeceğiz. güç birliği ile milletimizi mecliste büyük bir çoğunlukla temsil edecektir.Parti ve Cumhur İttifakı’ndaki diğer partilere verdiği destekle.Bu nedenle herkes Cumhurbaşkanımıza, AK Parti’ye ve Cumhur İttifakı’na destek vermektedir.”

“Türk çağı başlamış olacak”

Bakan Çavuşoğlu, 14 Mayıs tarihine dikkat çekerek şunları söyledi:

“14 Mayıs’tan sonra Cumhuriyetimizin ikinci asrında Türk Asrı başlamış olacak. Türk asrı başlamış olacak. Türk dünyasının asrı başlamış olacak, Türkiye’nin yükseliş dönemi başlamış olacak. Bunu da birlikte başardık” dedi. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu