Ekonomi

Mersin’de 3 Kadın Kooperatifi İçin 631 Bin 275 TL’lik Hibe Sözleşmesi İmzalandı

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, 2023 yılının ilk 6 ayında kentte faaliyet gösteren 3 kadın kooperatifi ile toplam 631 bin 275 TL hibe sözleşmesi imzalandığını söyledi.

Vali Pehlivan, Mersin Ticaret İl Müdürlüğünü ziyaret ederek görüşme gerçekleştirdi. Toplantıda, İl Ticaret Müdürlüğü bünyesinde yürütülen hizmetler, denetim faaliyetleri, ticaret dairesine ait hususlar, kooperatifler, tüketici haklarının savunulmasına yönelik çalışmalar ve ilgili diğer iş ve süreçler hakkında değerlendirmelerde bulunuldu ve bilgi alışverişinde bulunuldu. Vali Pehlivan da müdürlük çalışanları ile bir araya gelerek çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diledi.

Pehlivan, kooperatiflere yönelik çalışmalara ilişkin yaptığı açıklamada, “İlimiz genelinde 194 kooperatif var. Bunların 19’u kadın kooperatifi. Kadın Kooperatiflerini Destekleme programı çerçevesinde 2023 yılının ikinci yarısından itibaren hibe miktarlarında yapılan güncelleme ile kadın kooperatifleri destekleniyor.” Yüzde 75’i hibe olan makine ve teçhizat alımı Destek tabanı üst sınırı 400 bin TL’ye, yüzde 75’i hibe olan hizmet alımı takviyesi üst sınırı ise yüzde 60’a çıkarıldı. bin TL, yüzde 100’ü hibe olan nitelikli istihdam ekinin üst sınırı yaklaşık 274 bin TL’ye çıkarıldı.İlimizde faaliyet gösteren 3 kadın kooperatifi ile toplam 631 bin 275 TL hibe sözleşmesi imzalandı. .

Vali Pehlivan’a Akdeniz Kaymakamı Zeyit Şener eşlik etti. – MERSİN

haber-ivrindi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu