Haber

Kahramanmaraş’ta enkazdan çıkardığı Reyyan, elini tutmaya devam edince eldivenini ona bıraktı.

Kahramanmaraş’ta 5 kişilik Karadaş ailesi, depremde konutlarının bulunduğu binanın çökmesi sonucu enkaz altında kaldı. Aile, Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesinin çabalarıyla kurtarıldı.

Depremden 18 saat sonra taburcu edilen ailenin en küçük üyesi Reyyan Karadaş, çalışmalar sırasında çok korktuğu için itfaiyeci Cemalettin Dullu’nun elini sımsıkı tuttu. Dul, enkazdan çıkarıldıktan sonra tuttuğu eli bırakmayınca eldivenlerinden birini çıkarıp Reyyan’a bıraktı.

“Korktuğu için elimi bırakmadı”

Cemalettin Dullu olay yerine gittiklerinde dışarıda birkaç farklı ailenin olduğunu söyledi.

“Yıkılan binanın enkazından bir ses duyunca çalışmalarımıza başladık. 3 kişiyi içeri alabildik. Enkazda 3 yetişkin ve 2 çocuk vardı. Çocuklardan birinin adı Reyyan’dı. Çavuşum onu ​​rahatlatmak için sorular soruyordu. Reyyan korktuğu için astsubayımızın elini tutuyordu. Gitmesi için Reyyan’ın elini tutmamı istedi. Elimi tuttum ve enkazdan çıkarıp sedyeye koyduk. Çok korktuğu için elimi bırakmadı. Elimi bırakmadığı için sedye hareket ediyordu ama Reyyan benimle kalıyordu. Bana ‘Korkarım, lütfen beni bırakma’ dedi. Elimi bırakamayınca eldivenlerimden birini çıkarmak zorunda kaldım. Eldivenle gitti, diğeri bende kaldı. Bu tarif edilemez bir duygu. Birinin hayatını kurtarmakla hayatına dokunabilmek çok farklı. O yüzden bu mesleği seçtim. mesleğimle gurur duyuyorum. Eldiven bende, ömrümün sonuna kadar da bende kalacak”

ifadeleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu