Haber

İYİ Parti cephesinden 6. Masa Toplantısı öncesi sürpriz çıkış: Kılıçdaroğlu’nun adaylığını onaylamıyoruz

Altı Masa bugün ilk kez DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in ev sahipliğinde cumhurbaşkanı adayını görüşmek üzere toplanıyor. Akşener’in “kazanabilecek aday” talebiyle CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sıcak bakmadığı uzun süredir konuşuluyordu. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, bugün verdiği bir röportajda parti olarak Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı olduklarını açıkça ifade etti.

“SOKAKTAKİ İTİRAZI GÖRMEZ OLAMIYORUZ”

Habertürk yazarı Nagehan Alçı’ya konuşan Cihan Paçacı, “Şöyle bir şey var ki Kemal Bey’e sokakta ‘Dürüst değil mi?’ diye bir itiraz görüyoruz. Biz soruyoruz, ‘Dürüst’ diyorlar. “Eyalet deneyimi yok mu?” ‘Var’ diyoruz. ‘Peki o zaman?’ ‘Ama olmayacak…’ TOZ Partisi olarak sokaktaki bu eylemi görmezden gelemeyiz Nagehan Hanım, şu itiraz var” dedi.

“PARTİ MECLİSLERİ KEMAL BEY’İ ONAYLAYACAK NOKTADA DEĞİL”

Paçacı, Alçı’ya, “Kemal Bey’in adaylık talebi gündeme geldiğinde Sayın Akşener ve İYİ Parti ne yapacak?” diye sordu. Soruya Nagehan Hanım, partinin yetkili kurulları şu anda Sayın Kemal’i onaylama noktasında değil ama bu böyle devam edeceği anlamına gelmiyor.

DUYURU GÜNÜ ÖNEMLİ

Gündeme bomba gibi düşen İYİ Parti Paçacı’nın bu çıkışının, 6 Masa’nın toplanıp adayı konuşacağı güne denk gelmesi dikkat çekti. Konuyla ilgili Akşener cephesinden bir açıklama yapılıp yapılmayacağı merakla bekleniyor.

haber-beypazari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu