Haber

Başkan Aras: “Hala Umut Var!”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Ulusal TV kanallarının canlı yayınlarına bağlanarak deprem bölgesindeki ihtiyaç sahipleri için bilgi verdi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından bölgeye giden ve Bodrum’dan gelen yardımları koordine eden Önder Ahmet Aras, katıldığı canlı yayınlarda ilk günden itibaren bir insanlık dramı yaşandığını üzüntüyle dile getirdi.

Canlı ilişkisinde bölge halkının ihtiyaçlarını sıralayan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, kıyafet ihtiyacının büyük ölçüde ortadan kaldırıldığının altını çizerek, çadır, konteynır, uyku tulumu, temel gıda maddeleri ve kuru baklagiller bölge için değerlidir.

Yardım hakkında bilgi veren Önder Aras, İskenderun Arsuz bölgesinde bulunduklarını belirterek, son duruma göre ihtiyaç duyulan malzemeler hakkında şöyle konuştu:

“Bazı vatandaşlarımız evlerini kaybettikleri yerde acı çekmek istiyor. Bu yüzden onlara yiyecek paketleri bırakıyoruz. Ramazan ayı boyunca yaptığımız, içinde temel ihtiyaçları karşılayan gıdaların bulunduğu kolilere ihtiyaç var. Seyyar mutfaklarda yemek pişirdiğimiz için temel gıda maddelerine ihtiyacımız var.”

Cumhurbaşkanı’ndan Çadır ve Konteyner Yardımı Çağrısı

Kış mevsimi olduğunu ve gündüz biraz idare edilebileceğini söyleyen Önder Aras, özellikle akşam saatlerinde soğuktan dolayı zor olduğunu belirtirken en değerli ihtiyacın barınma olduğuna vurgu yaptı. Barınak ihtiyacından dolayı çadır ve konteynır yardımının arttırılması gerektiğine değindi.

Umutlar Kaybolmadı

Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini ve hayatta olan vatandaşlara hala ulaşıldığını ifade eden Önder Ahmet Aras, umutların yitirilmediğini belirterek, “Hala umut var!” söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

dumlupinarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu